Головна Редуктори Черв'ячні редуктори

Черв'ячні редуктори

Редуктори черв'ячні - як вибрати, де придбати

Передача, що має гвинт із майже трапецієподібним різьбленням (черв'як) і косозубе колесо із зубцями, називається черв'ячною. Коли “черв'як” робить оберти, гвинтове різьблення переміщається, завдяки чому зуби черв'ячного колеса зсуваються, і воно починає рухатися. Проста конструкція ефективна і може використовуватись на різних видах техніки. Тому черв'ячний редуктор часто застосовується там, де для механізмів, що працюють від мережі, необхідно зниження оборотів.

Переваги обладнання

Редуктор з черв'ячною передачею має високий попит на ринку завдяки таким якостям:

 • Компактність. Черв'як та черв'ячне колесо мають невеликі розміри.
 • Велике передавальне число. При стандартному виконанні може бути 1:110, інколи ж і більше. Це забезпечує високий потенціал регулювання зниження оборотів.
 • Низький рівень шуму завдяки конструкції зачеплення. Така особливість дає можливість встановлювати цей вид передачі на механізмах із високими вимогами до безшумності приводу.
 • Велика плавність ходу.
 • Відсутність оборотності. Якщо немає обертання ведучого валу, то черв'ячне колесо надійно блокується і крутити його неможливо.
   

Важливі особливості при експлуатації черв'ячних редукторів

У агрегату є особливості, які необхідно враховувати при застосуванні:

 • Нагрів. Кінетична енергія, що утворюється при взаємодії черв'яка з колесом, якщо не трансформована в роботу передачі, нагріває механізм. Нагрів відбувається завжди, тому корпус пристрою має опуклі ребра, що формою нагадують радіатор. Вони допомагають віддавати надлишки тепла. На потужних пристроях може бути встановлена система примусового повітряного охолодження.
 • Обмеження за потужністю та частотою обертання. Пристрій цього типу не рекомендується використовувати на електродвигунах з потужністю понад 60 кВт та оборотами понад 750-1500 за хвилину.
 • ККД нижче, ніж у циліндричних або планетарних передач.
   

Черв'ячні редуктори встановлюються на різних агрегатах: бетономішалки, верстати для всіх видів металообробки, у тому числі й фрезерні, транспортери та підйомники. Пристрій застосовується скрізь, де потрібне бюджетне рішення щодо забезпечення ефективного зниження кількості оборотів.

Купити черв'ячний редуктор можна на сайті безпосереднього виробника – нашої компанії СИСТЕМАКС. Ми гарантуємо якість, привабливі ціни, професійне обслуговування, зручні форми оплати та швидку доставку по всій Україні.

Наверх